28 Eylül 2010

halk dilindeki adıyla:"Delikanlılık" (!)

Delikanlılık 10 faktörlük bişey…

Şimdilerde ne kadar kalassan okadar delikanlısın! Acıttığın canlar ve salladığın yumrukların sayısıyla doğru orantılı delikanlılığın! Delikanlı adam kaybetmez!Nede kaybetmez;? Kumarda, aşkda ve işte! Kumarda kaybetse canısağolsun, kazanana kadar oynar nasılsa, olmadı parmağındaki yüzüğü satar yine oynar, yine oynar! İşte kaybetmez, kaybetmemek için her türlü hödüklüğü yapar, çünkü bilir para her şeydir ve para yoksa ne kadın ne kumar ne içki nede başka bir eğlence mümkündür! Aşkta kaybetmez çünkü hep biri bitmeden diğerini hazırlar, o bitti mi nasılsa önceki vardır elde, bisüre idare eder! Delikanlı adam kaybetmez , haybetmemek için de hertürlü yalan ve dolan mübahtır nasılsa aşkta! Delikanlı adam bir tek kadını sever ömrü boyunca ve o kadın hiçbirzaman asla kendinin olmamış ve olmayacak olandır! Çünkü delikanlı adam mümkün olmayanı sever her daim! Ona sorsan bi anası bi bacısı geriye kalan tüm kadınlar yalandır! Bizim oralarda delikanlı adama abi denir; bu abi mutlaka bir dövüş sporu bilmekte ve tişörtünün kolunu katlayıp orada Marlboro taşımaktadır, bazen de çorabının içinde…

Delikanlı adamın beyaza bir tutkusu vardır, gömlekleri her zaman tiril tiril ve beyazdır, olasılıkla altında siyah kumaş pantlon vardır..Ha delikanlı adamın traşı da mühimdir, saçlar hiçbir zaman çok kısa değildir, ense ise öyle naturel değil olasılıkla köşeli çizgidir.Parfüm hak getire traş kolanyası yada limon kolanyası kokar ya da ter.

Delikanlı dediğin hesap ödetmez, ezberinde mutlaka bir özlü sözü yada şiiri olur, olur ki bikadına açılabilsin!

Delikanlı adam okul yıllarında defteri rulo yapıp okula gider, yürüyüşü bi tuhaftır, ya paytak yürür ya omzunun birini düşürür ya da ayakları “V” şeklide dışa açık yürür.

Acılı müzik sever çoğukez, nerde kızların beğendiği bir şarkıcı veya komedeyen varsa baş düşmanıdır, nefret eder. Delikanlı adam kadınlara çabuk kırılır ince ruhlu görünür başta, merhamet ve ilgi bekler fakat ilişki ilerledikçe tam bir azmana dönüşür!

Sonra delikanlının arabası her şeyidir mühimdir onun için.

Delikanlı adam her soruya cevap vermez öyle, o terk edilmez terk eder daha ziyade! Terk ettiğinin ardından da hiçbizaman konuşmaz. Delikanlı adamı terk eden olursa da bu hiçkimseye itiraf edilmez, ancak ve ancak bir içki masasında “ah ulan ah!” diyerek anılır!

Delikanlı adam ağlamaz asla ve delikanlılığı yine ağlattığı kadın sayısınca orantılıdır.

Delikanlı adam iyi içer, mutlaka kayıda geçirlimiş vardır bir sarhoşluk vukuatı!

Delikanlı adam kızolan kızla evlenir, öpüşmeyi pek beceremez, fantezilerinin tümü malum (dince yasak) yerden olanladır! Delikanlı adam pis küfür bilir ama karının-kızın olduğu yerde etmez! Kadını kollar, hangi kadın olursa olsun hepsi kendine aittir nasılsa!

Ve delikanlı adam sıkı yumruk atar ama yufka yüreklidir; çabuk kanar, çocuktur; komik yalanlar söyler, ilgiye ihtiyacı vardır hep o yüzden maymun iştahlıdır, sevgiye ihtiyacı vardır o yüzden ömrü boyunca arar fakat manidir delikanlılığı asla mutlu olamaz!

Yani delikanlının kanı deli akar ve hızlı yaşar, ona bir mevzuyu anlatmak deveyi amuda kaldırmaktan zordur! O bilir, o kendi hissettiği gibi yaşar ve ençok o sever, sen ne anlatırsan anlat aklındakilerdir doğru; o hata yapacak ve kendi görecektir, o biçok kez batacak, sürünecek ve bundan tarifsiz keyif alacaktır!

Zor zanaattir delikanlılık, öyle kitabı mitabı da yoktur ve genetik bişeydir maalesef aktarımı mümkündür!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...