27 Mayıs 2013

benden bişey-2 (gögerçinler..)Önceki hikayeyi bilen hatırlar (Abstract), bahsetmiştim kendilerinden . Bu kez balkonda nekadar naylon saksı ve yumurtlayabilcekleri nesne varsa hepsini kaldırdım. Yine olmadı tek tek çalı çırpı taşıyıp balkonun zeminine bırakmaya başladılar. Ben attım onlar yeniden taşıdı, tam yorulduklarını düşünürken bugün bi baktım (2 gündür balkona bakamayışımı fırsatlamış) köşeye yumurtlamışlar bile . Tabi çıldırdım, çamaşır asarken anne güvercin gelip balkon demirine kondu ve beni izlemeye başladı ( yumurtasını atacakmıyım atmayacakmıyım! )
Bana bak dedim; (açtı o kırmızı gözlerini dinlemeye başladı) yenildim sanma size, tabi geçen sezondakiler söylemiştir sana burada hizmetin bol olduğunu(!) Bak çamaşır asıyorum, mor dut yiyip gelip çamaşırların üstüne mıçmak yok, bilhassa balkon dışına ediniz, fazla dağıtmayın buraları, nedir ulan bu doğaya kazandırdığım güvercinin haddi hesabı yok, iyi niyetimi su istimal ederseniz yumurtanızı  boyar vitrine koyarım…ona göre! bir de yavru olduktan sonra 1 hafta içinde uçurucaksın haberin olsun, suyun, yemin benden diye tembelliğe alışma sakın, hayat zor! Bi de erkek kuşu hergün göreceğim burada söyle o puşta!  (Sanırım anlaştık..yine kandırdılar beni..)
(NOT: 34 yaşında bi dizi kelime doğurmuştum, bi süre önce azad ettim hepsini..Ne çok alışmışım meğer onlara. Şimdi kimisi havada uçuşuyor, kimisi asılı kalmış biyerde…mesela biri yastığımın altında, unutup yastığı her kavradığımda avcumu kesiyor, diğeri odamın penceresine yapışmış, perdeyi her açtığımda gün ona ışıyor, gece ona vuruyor manzara diye, bidiğeri halımın altına gizlenmiş, her kalktığımda ayağıma takılıyor, sendeliyorum.. bir başkası tavanda, sırt üstü uzandığımda gözlerim oraya odaklanıyor, biri duvarda yanlışlıkla dokununca ağlıyor, birbaşkası masamdaki kitapların arasında, her satıra her kelimeye nüfuz etmiş…biri kalemimin ucunda, en çok…en çok da ona hayıflanıyorum….)

4 yorum:

 1. Yaa kıyamam ben onlara seviyorlar işte seni, yuva bellemişler anne bellemişler napcan mecbuur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazıyı yazdıktan bir gün sonra bir yumurta daha oldu...sonra bi baktım ne yumurtalar ne de kuş yerinde değil....üzüldüm, yumurtaları nasıl taşıdı onu da anlayamadım...zora gelemediler herhalde, anlaşma bozuldu :(

   Sil
 2. ben onlar kadaar libidosu yüksek kuş görmedim arkadaş... hiç uğraşma başa çıkamazsın, yer içer yumurtlarlar. erkekleri de hovardadır haberin olsun.
  Not: Hem yumurta hem kuşlar uçmuşsa, karga olabilir hele ki ev açık alanda ise kesin Şahin dalmıştır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ona ne şüphe ..
   harbi karga çok burda, hay allah ya :(

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...